FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC9G22LS-160VTY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC9G22LS-160VTY
  • Package: SOT-1271-3
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8639
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 864 mA 2.11GHz ~ 2.2GHz 18.4dB 35W SOT-1271-3
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.2GHz
Gain 18.4dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 864 mA
Power - Output 35W
Voltage - Rated 65 V
Package / Case SOT-1271-3
Supplier Device Package SOT-1271-3
Base Product Number BLC9
RF Mosfet 28 V 864 mA 2.11GHz ~ 2.2GHz 18.4dB 35W SOT-1271-3