FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC9G27XS-380AVTY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC9G27XS-380AVTY
  • Package: SOT-1258-7
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1129
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 30 V 600 mA 2.496GHz ~ 2.69GHz 15.5dB 380W SOT-1258-7
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.496GHz ~ 2.69GHz
Gain 15.5dB
Voltage - Test 30 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 600 mA
Power - Output 380W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1258-7
Supplier Device Package SOT-1258-7
Base Product Number BLC9
RF Mosfet 30 V 600 mA 2.496GHz ~ 2.69GHz 15.5dB 380W SOT-1258-7