FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC9H10XS-500AY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC9H10XS-500AY
  • Package: SOT-1273-1
  • Stock: 5352
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 617MHz ~ 960MHz 18.9dB 500W SOT1273-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency 617MHz ~ 960MHz
Gain 18.9dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Power - Output 500W
Voltage - Rated 105 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1273-1
Supplier Device Package SOT1273-1
Base Product Number BLC9
RF Mosfet 50 V 617MHz ~ 960MHz 18.9dB 500W SOT1273-1