Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF0910H6L500U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF0910H6L500U
  • Package: SOT-502A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5275
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 90 mA 900MHz ~ 930MHz 19dB 500W SOT502A
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Frequency 900MHz ~ 930MHz
Gain 19dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 90 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 114.5 V
Package / Case SOT-502A
Supplier Device Package SOT502A
Base Product Number BLF0910
RF Mosfet 50 V 90 mA 900MHz ~ 930MHz 19dB 500W SOT502A