Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF0910H9LS600J
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF0910H9LS600J
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8200
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 90 mA 900MHz ~ 930MHz 18.6dB 600W SOT502B
Parameters
Noise Figure -
Current - Test 90 mA
Power - Output 600W
Voltage - Rated 108 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
Base Product Number BLF0910
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 900MHz ~ 930MHz
Gain 18.6dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
RF Mosfet 50 V 90 mA 900MHz ~ 930MHz 18.6dB 600W SOT502B