FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF13H9LS750PU
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF13H9LS750PU
  • Package: SOT-539B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 39
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 200 mA 1.3GHz 19dB 750W SOT539B
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Discontinued at Digi-Key
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 1.3GHz
Gain 19dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 750W
Voltage - Rated 108 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-539B
Supplier Device Package SOT539B
Base Product Number BLF13
RF Mosfet 50 V 200 mA 1.3GHz 19dB 750W SOT539B