FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF1822-10,112
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF1822-10,112
  • Package: SOT-467C
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7013
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 26 V 85 mA 2.2GHz 13.5dB 10W SOT467C
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Frequency 2.2GHz
Gain 13.5dB
Voltage - Test 26 V
Current Rating (Amps) 2.2A
Noise Figure -
Current - Test 85 mA
Power - Output 10W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-467C
Supplier Device Package SOT467C
RF Mosfet 26 V 85 mA 2.2GHz 13.5dB 10W SOT467C