Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF2425M8L140J
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF2425M8L140J
  • Package: SOT-502A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9913
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.3 A 2.45GHz 19dB 140W SOT502A
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Frequency 2.45GHz
Gain 19dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.3 A
Power - Output 140W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502A
Supplier Device Package SOT502A
Base Product Number BLF2425
RF Mosfet 28 V 1.3 A 2.45GHz 19dB 140W SOT502A