FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF2425M9LS140U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF2425M9LS140U
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 245
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 60 mA 2.4GHz ~ 2.5GHz 19dB 140W SOT502B
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain 19dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 4.2µA
Noise Figure -
Current - Test 60 mA
Power - Output 140W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
Base Product Number BLF2425
RF Mosfet 28 V 60 mA 2.4GHz ~ 2.5GHz 19dB 140W SOT502B