FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF2425M9LS30J
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF2425M9LS30J
  • Package: SOT-1135B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6961
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 20 mA 2.45GHz 18.5dB 30W CDFM2
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.45GHz
Gain 18.5dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 20 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-1135B
Supplier Device Package CDFM2
Base Product Number BLF2425
RF Mosfet 32 V 20 mA 2.45GHz 18.5dB 30W CDFM2