FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF6G22LS-75112
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF6G22LS-75112
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 34
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 690 mA 2GHz ~ 2.2GHz 18.7dB 75W SOT502B
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLF
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2GHz ~ 2.2GHz
Gain 18.7dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 3µA
Noise Figure -
Current - Test 690 mA
Power - Output 75W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
RF Mosfet 28 V 690 mA 2GHz ~ 2.2GHz 18.7dB 75W SOT502B