FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF7G10LS-250,112
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: BLF7G10LS-250,112
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 55
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 30 V 1.8 A 869MHz ~ 960MHz 19.5dB 250W SOT502B
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 869MHz ~ 960MHz
Gain 19.5dB
Voltage - Test 30 V
Current Rating (Amps) 5µA
Noise Figure -
Current - Test 1.8 A
Power - Output 250W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
RF Mosfet 30 V 1.8 A 869MHz ~ 960MHz 19.5dB 250W SOT502B