FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF7G20L-90P112
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLF7G20L-90P112
  • Package: SOT-1121A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 32
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 550 mA 2.11GHz ~ 2.17GHz 19.5dB 90W LDMOST
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLF
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 19.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 2µA
Noise Figure -
Current - Test 550 mA
Power - Output 90W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-1121A
Supplier Device Package LDMOST
RF Mosfet 28 V 550 mA 2.11GHz ~ 2.17GHz 19.5dB 90W LDMOST