FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF7G24L-160P,112
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: BLF7G24L-160P,112
  • Package: SOT-539A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 10
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.2 A 2.3GHz ~ 2.4GHz 18.5dB 30W SOT539A
Parameters
Power - Output 30W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-539A
Supplier Device Package SOT539A
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain 18.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.2 A
RF Mosfet 28 V 1.2 A 2.3GHz ~ 2.4GHz 18.5dB 30W SOT539A