FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF7G27LS-140,112
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: BLF7G27LS-140,112
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 18
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.3 A 2.5GHz ~ 2.7GHz 16.5dB 30W SOT502B
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain 16.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 28A
Noise Figure -
Current - Test 1.3 A
Power - Output 30W
Voltage - Rated 65 V
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
Base Product Number BLF7G27
RF Mosfet 28 V 1.3 A 2.5GHz ~ 2.7GHz 16.5dB 30W SOT502B