FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLF8G27LS-100PJ
  • Manufacturer: NXP Semiconductors
  • Product NO: BLF8G27LS-100PJ
  • Package: SOT-1121B
  • Stock: 4941
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 860 mA 2.5GHz ~ 2.7GHz 18dB 25W LDMOST
Parameters
Mfr NXP Semiconductors
Series -
Package Bulk
Product Status Obsolete
Technology LDMOS (Dual), Common Source
Configuration 2 N-Channel
Frequency 2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain 18dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 860 mA
Power - Output 25W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1121B
Supplier Device Package LDMOST
RF Mosfet 28 V 860 mA 2.5GHz ~ 2.7GHz 18dB 25W LDMOST