Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLL6H1214-500,112
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLL6H1214-500,112
  • Package: SOT-539A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 206
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 150 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 17dB 500W SOT539A
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-539A
Supplier Device Package SOT539A
Base Product Number BLL6
RF Mosfet 50 V 150 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 17dB 500W SOT539A