FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLL6H1214LS-250,11
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLL6H1214LS-250,11
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9775
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 17dB 250W SOT502B
Package Tray
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 42A
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
Base Product Number BLL6
RF Mosfet 50 V 100 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 17dB 250W SOT502B