FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLL8H1214LS-250U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLL8H1214LS-250U
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2022
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 17dB 250W SOT502B
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
Base Product Number BLL8
RF Mosfet 50 V 100 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 17dB 250W SOT502B