Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLM8D1822-25BZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLM8D1822-25BZ
  • Package: 20-QFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6120
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 1.8GHz ~ 2.2GHz 25W 20-PQFN (8x8)
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Frequency 1.8GHz ~ 2.2GHz
Gain -
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Power - Output 25W
Voltage - Rated 28 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-QFN Exposed Pad
Supplier Device Package 20-PQFN (8x8)
Base Product Number BLM8
RF Mosfet 1.8GHz ~ 2.2GHz 25W 20-PQFN (8x8)