Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLM8G0710S-15PBGY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLM8G0710S-15PBGY
  • Package: SOT-1212-3
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 85
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 15 mA 957.5MHz 36.1dB 1.5W 16-HSOP
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 957.5MHz
Gain 36.1dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 15 mA
Power - Output 1.5W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1212-3
Supplier Device Package 16-HSOP
Base Product Number BLM8
RF Mosfet 28 V 15 mA 957.5MHz 36.1dB 1.5W 16-HSOP