Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP0408H9S30Z
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP0408H9S30Z
  • Package: SOT-1482-1
  • Stock: 284
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 400MHz ~ 860MHz 20.2dB 30W SOT-1482-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 400MHz ~ 860MHz
Gain 20.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 108 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1482-1
Supplier Device Package SOT-1482-1
Base Product Number BLP0408
RF Mosfet 50 V 100 mA 400MHz ~ 860MHz 20.2dB 30W SOT-1482-1