FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP0427M9S20Z
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP0427M9S20Z
  • Package: SOT-1482-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7862
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 100 mA 400MHz ~ 2.7GHz 19dB 20W SOT-1482-1
Technology LDMOS
Frequency 400MHz ~ 2.7GHz
Gain 19dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 20W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1482-1
Supplier Device Package SOT-1482-1
Base Product Number BLP0427
RF Mosfet 28 V 100 mA 400MHz ~ 2.7GHz 19dB 20W SOT-1482-1