Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP05H6110XRGY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP05H6110XRGY
  • Package: 4-BESOP (0.173", 4.40mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 10
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 20 mA 108MHz 27dB 110W 4-HSOP
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 108MHz
Gain 27dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 20 mA
Power - Output 110W
Voltage - Rated 135 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-BESOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package 4-HSOP
Base Product Number BLP05
RF Mosfet 50 V 20 mA 108MHz 27dB 110W 4-HSOP