FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP05H6350XRY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP05H6350XRY
  • Package: SOT-1223-2
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 47
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 108MHz 27dB 350W 4-HSOPF
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 108MHz
Gain 27dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 350W
Voltage - Rated 135 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1223-2
Supplier Device Package 4-HSOPF
Base Product Number BLP05
RF Mosfet 50 V 100 mA 108MHz 27dB 350W 4-HSOPF