FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP05H9S500PY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP05H9S500PY
  • Package: OMP-780-4F-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 67
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 50 mA 25.2dB 500W OMP-780-4F-1
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency -
Gain 25.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 50 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 108 V