Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP15H9S100GXY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP15H9S100GXY
  • Package: SOT-1483-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7683
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 400 mA 2GHz 19dB 100W SOT1483-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2GHz
Gain 19dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 400 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 106 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1483-1
Supplier Device Package SOT1483-1
Base Product Number BLP15
RF Mosfet 50 V 400 mA 2GHz 19dB 100W SOT1483-1