FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP15H9S100GZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP15H9S100GZ
  • Package: SOT-1483-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 629
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 1MHz ~ 1.5GHz 17dB 100W SOT1483-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLP
Technology LDMOS
Frequency 1MHz ~ 1.5GHz
Gain 17dB
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Power - Output 100W
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1483-1
Supplier Device Package SOT1483-1
Base Product Number BLP15
RF Mosfet 1MHz ~ 1.5GHz 17dB 100W SOT1483-1