FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP15H9S30XY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP15H9S30XY
  • Package: SOT-1482-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6067
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 140 mA 2GHz 22dB 30W SOT-1482-1
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2GHz
Gain 22dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 140 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 106 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1482-1
Supplier Device Package SOT-1482-1
Base Product Number BLP15
RF Mosfet 50 V 140 mA 2GHz 22dB 30W SOT-1482-1