FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP15M9S100GZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP15M9S100GZ
  • Package: SOT-1483-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6511
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 900 mA 1.4GHz 18dB 100W SOT1483-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLP
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 1.4GHz
Gain 18dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 900 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1483-1
Supplier Device Package SOT1483-1
Base Product Number BLP15
RF Mosfet 32 V 900 mA 1.4GHz 18dB 100W SOT1483-1