FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP15M9S100XY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP15M9S100XY
  • Package: TO-270AA
  • Stock: 5090
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 600 mA 1.5GHz 15.7dB 100W TO-270-2F-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency 1.5GHz
Gain 15.7dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 600 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-270AA
Supplier Device Package TO-270-2F-1
Base Product Number BLP15
RF Mosfet 32 V 600 mA 1.5GHz 15.7dB 100W TO-270-2F-1