FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP15M9S30GXY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP15M9S30GXY
  • Package: TO-270BA
  • Stock: 2185
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 200 mA 2GHz 19.3dB 30W TO-270-2G-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency 2GHz
Gain 19.3dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-270BA
Supplier Device Package TO-270-2G-1
Base Product Number BLP15
RF Mosfet 32 V 200 mA 2GHz 19.3dB 30W TO-270-2G-1