FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP15M9S70GZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP15M9S70GZ
  • Package: SOT-1483-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 269
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 200 mA 1.3GHz 23.5dB 70W SOT1483-1
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 1.3GHz
Gain 23.5dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 70W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1483-1
Supplier Device Package SOT1483-1
Base Product Number BLP15
RF Mosfet 32 V 200 mA 1.3GHz 23.5dB 70W SOT1483-1