FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP2425M10S250PY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP2425M10S250PY
  • Package: OMP-780-4F-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 63
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 100 mA 2.4GHz ~ 2.5GHz 15dB 250W OMP-780-4F-1
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain 15dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 65 V