FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP9H10S-350AY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP9H10S-350AY
  • Package: OMP-780-4F-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 61
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 400 mA 600MHz ~ 960MHz 18.6dB 350W OMP-780-4F-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 600MHz ~ 960MHz
Gain 18.6dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 400 mA
Power - Output 350W
Voltage - Rated 105 V