FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP9H10S-850AVTY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP9H10S-850AVTY
  • Package: OMP-1230-6F-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 57
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 1.4 A 617MHz ~ 960MHz 17.8dB 850W OMP-1230-6F-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLP
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 617MHz ~ 960MHz
Gain 17.8dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 1.4 A
Power - Output 850W
Voltage - Rated 105 V