FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP9LA25SXY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP9LA25SXY
  • Package: TO-270AA
  • Stock: 4738
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 13.6 V 500 mA 941MHz 18.4dB 25W TO-270-2F-1
Parameters
Voltage - Test 13.6 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 25W
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-270AA
Supplier Device Package TO-270-2F-1
Base Product Number BLP9
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency 941MHz
Gain 18.4dB
RF Mosfet 13.6 V 500 mA 941MHz 18.4dB 25W TO-270-2F-1