Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLP9LA25SZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLP9LA25SZ
  • Package: SOT-1482-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 119
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 1MHz ~ 941MHz 18.4dB 25W SOT-1482-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLP
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 1MHz ~ 941MHz
Gain 18.4dB
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Power - Output 25W
Voltage - Rated 13.6 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1482-1
Supplier Device Package SOT-1482-1
Base Product Number BLP9
RF Mosfet 1MHz ~ 941MHz 18.4dB 25W SOT-1482-1