Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLS6G2731S-130,112
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLS6G2731S-130,112
  • Package: SOT-922-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8893
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 100 mA 2.7GHz ~ 3.1GHz 12dB 130W CDFM2
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz
Gain 12dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 33A
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 130W
Voltage - Rated 60 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-922-1
Supplier Device Package CDFM2
Base Product Number BLS6
RF Mosfet 32 V 100 mA 2.7GHz ~ 3.1GHz 12dB 130W CDFM2