Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLS9G3135L-400U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLS9G3135L-400U
  • Package: SOT-502A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 94
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 400 mA 3.1GHz ~ 3.5GHz 12dB 400W SOT502A
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 3.1GHz ~ 3.5GHz
Gain 12dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 4µA
Noise Figure -
Current - Test 400 mA
Power - Output 400W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502A
Supplier Device Package SOT502A
Base Product Number BLS9
RF Mosfet 32 V 400 mA 3.1GHz ~ 3.5GHz 12dB 400W SOT502A