Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BZX584B3V3
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: BZX584B3V3
  • Package: SC-79, SOD-523
  • Stock: 800
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode 3.3 V 150 mW ±2% Surface Mount SOD-523
Parameters
Mfr Yangjie Technology
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Tolerance ±2%
Power - Max 150 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-79, SOD-523
Supplier Device Package SOD-523
Zener Diode 3.3 V 150 mW ±2% Surface Mount SOD-523