FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BZX84C4V3W
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: BZX84C4V3W
  • Package: SC-70, SOT-323
  • Stock: 300
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode 4.3 V 200 mW ±5% Surface Mount SOT-323
Parameters
Mfr Yangjie Technology
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 100 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Supplier Device Package SOT-323
Zener Diode 4.3 V 200 mW ±5% Surface Mount SOT-323