Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
C4H10P600AY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: C4H10P600AY
  • Package: OMP-780-4F-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 56
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 470 mA 700MHz ~ 1GHz 18.2dB 600W OMP-780-4F-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology MOSFET
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency 700MHz ~ 1GHz
Gain 18.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 470 mA
Power - Output 600W
Voltage - Rated 150 V