Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
C4H18W500AY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: C4H18W500AY
  • Package: SOT-1273-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 73
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 350 mA 1.8GHz ~ 2GHz 14.6dB 500W SOT1273-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology MOSFET
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency 1.8GHz ~ 2GHz
Gain 14.6dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 350 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 150 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1273-1
Supplier Device Package SOT1273-1
RF Mosfet 48 V 350 mA 1.8GHz ~ 2GHz 14.6dB 500W SOT1273-1