Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
C4H27W400AVY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: C4H27W400AVY
  • Package: SOT-1275-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5690
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 200 mA 2.3GHz ~ 2.7GHz 15dB 400W DFM6
Parameters
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency 2.3GHz ~ 2.7GHz
Gain 15dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 400W
Voltage - Rated 150 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-1275-1
Supplier Device Package DFM6
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology MOSFET
RF Mosfet 50 V 200 mA 2.3GHz ~ 2.7GHz 15dB 400W DFM6