FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CD74HCT423M96G4
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • Product NO: CD74HCT423M96G4
  • Package: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7911
Manufacturer Texas Instruments
Series 74HCT
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at /
Propagation Delay 25 ns
Current - Output High, Low 4mA, 4mA
Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)