FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CDBZ5T30100-HF
  • Manufacturer: Comchip Technology
  • Product NO: CDBZ5T30100-HF
  • Package: Z5-T
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9890
  • Bulk purchase price:
  • Description: Diode 100 V 30A Surface Mount SMC (Z5-T)
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 30 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Z5-T
Supplier Device Package SMC (Z5-T)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Base Product Number CDBZ5T30100
Diode 100 V 30A Surface Mount SMC (Z5-T)