Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CDC421100RGERG4
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • Product NO: CDC421100RGERG4
  • Package: 24-VFQFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1388
  • Bulk purchase price:
  • Description: Clock Generator IC 100MHz 1 24-VFQFN Exposed Pad
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Digi-Key Programmable Not Verified
Type Clock Generator
PLL Yes
Input LVCMOS, Crystal
Output LVPECL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:1
Differential - Input:Output No/Yes
Frequency - Max 100MHz
Divider/Multiplier Yes/No
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 24-VQFN (4x4)
Base Product Number CDC421100
Clock Generator IC 100MHz 1 24-VFQFN Exposed Pad