Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CDLL0.2A30/TR
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Product NO: CDLL0.2A30/TR
  • Package: DO-213AA
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2891
  • Bulk purchase price:
  • Description: Diode 30 V 200mA Surface Mount DO-213AA
Parameters
Mfr Microchip Technology
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 200 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F 50pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-213AA
Supplier Device Package DO-213AA
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 125°C
Diode 30 V 200mA Surface Mount DO-213AA