Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CDLL5250BE3
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Product NO: CDLL5250BE3
  • Package: DO-213AA
  • Stock: 1907
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode 20 V 10 mW ±5% Surface Mount DO-213AA
Parameters
Mfr Microchip Technology
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Tolerance ±5%
Power - Max 10 mW
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 200 mA
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-213AA
Supplier Device Package DO-213AA
Zener Diode 20 V 10 mW ±5% Surface Mount DO-213AA